Koncert v Senátu potěšil

Úvod Články Koncert v Senátu potěšil
Koncert v Senátu potěšil

Koncert v Senátu potěšil

„Rád bych připomněl milý kulturně-hudební zážitek z Valdštejnské zahrady u Senátu ČR, který zprostředkovali hudebníci Základní umělecké školy Karla Halíře ve Vrchlabí,“

uvedl J. Sobotka a doplnil: „O termíny koncertů hudebního léta v Praze je velký zájem. A tak jsem byl velmi rád, že se podařilo termín k účasti vyzískat. Pod vedením Radka Hanuše ZUŠ K. Halíře uchopila vystoupení jako dobrou prezentaci města Vrchlabí a krkonošského regionu. Sešly se tam necelé dvě stovky diváků, resp. posluchačů. Hudebníci krásně zahráli. V rámci návštěvy Senátu si mohli projít palác i zahradu, měli možnost se podívat do jednacího sálu Valdštejnského paláce, seznámit se s tím, jak to tam chodí, jak se tam pracuje. Osobnost Valdštejna má propojení s naším městem, deset let vlastnil panství Vrchlabí.

Chválím hudebníky za kvalitně odvedenou hudební práci. Chtěl bych připomenout, že koncert v Senátu vzali s plnou vážností, přijelo jich pětačtyřicet. A přestože byly prázdniny, museli si i během tohoto období udržet hudební zdatnost a přes léto cvičit, aby byli schopni náročné pasáže uhrát. Za to zaslouží ocenění. Kvalitní hrou a nádhernými skladbami moc pěkně prezentovali naše město,“ pochválil Jan Sobotka.